vstup do mereni objednavka
  
 
   

Ultrazvuk v praxi

     Od roku 2012 montujeme ultrazvuková měřidla - vodoměry a kalorimetry. A jaká je naše zkušenost? Prostě ta nejlepší !!! Na úvod Vás musíme informovat o skutečnosti, že naše zkušenosti dále popsané v tomto článku jsme získali v 99 % na základě montáže ultrazvukových měřidel od dánského výrobce, firmy Kamstrup. U výrobků jiných výrobců nemůžeme výsledky naší analýzy garantovat.

     Tento článek byl vydán jako reakce na četné dotazy zákazníků, kteří poptávali nacenění výměny kalorimetrů a vodoměrů ultrazvukové konstrukce naší firmou. Nemohli jsme si nevšimnout některých opakujících se otázek na vhodnost ultrazvukových vodoměrů pro provoz v České republice. Až nás pak někteří zákazníci informovali o tom, jak jedna česká obchodní firma prodávající mechanické mokroběžné vodoměry nemůže ustát konkurenci ultrazvukových měřidel a zákazníkům vysvětluje, že ultrazvukové vodoměry nejsou vhodné pro použití v České republice z důvodu tvrdosti vody... Obavy těchto zákazníků chápeme a proto přinášíme vysvětlení. Na tvrzení "ultrazvukové vodoměry nepatří do České republiky" je asi tolik pravdy, jako na tvrzení "den má 14 hodin a hodina 53 minut". 

     Princip měření ultrazvukem a jeho nesporné výhody naleznete zde.

Naše zkušenosti z provozu:

1. Spolehlivost

     Od roku 2012 jsme namontovali několik tisíc vodoměrů Kamstrup Multical 21, vodoměrů Kamstrup Flow IQ 3100 v různých variantách a kalorimetrů Kamstrup Multical 302. Do dnešního dne (6.12.2015) jsme nemuseli řešit jedinou reklamaci.

2. Dosah radiové komunikace

     Ultrazvuková měřidla dánské firmy Kamstrup mají velmi dobrý dosah radiové komunikace. V rámci bytových objektů (panelové domy, činžovní domy) lze většinou bez problémů z jednoho místa odečíst měřidla umístěná ve třech až pěti podlažích (dle kontrukce domu a vzdáleností odečtového místa od měřidel).

3. Vliv nečistot obsažených ve vodě na výsledek měření

     Dle našeho zjištění ultrazvukovým měřidlům nevadí voda obsahující drobné částečky (písek, úlomky vodního kamene, rezavé špony atp.). Tyto nečistoty jednoduše projdou průtokovou části ultrazvukového měřidla a nezpůsobí žádné škody. Oproti tomu mechanická měřidla mají s vodou obsahující nečistoty problém. Tento problém se více objevuje u přesnějších měřidel mechanické konstrukce, protože ta jsou díky konstrukci na nečistoty naopak náchylnější. Mechanické nečistoty často způsobují u mechanických měřidel "zastavení měřidla".

4. Přesnost měření

     Měřením vody a tepla pomocí kalorimetrů se zabýváme již cca 20 let. Na základě našich zkušeností můžeme jen potvrdit, že s přesnějšími měřidly určenými pro bytovou výstavbu jsme se nesetkali. Například ultrazvuková měřidla Flow IQ 3100 používáme na kontrolu vodárenských měřidel. Při prokázání velkého rozdílu mezi náměry kontrolních vodoměrů Kamstrup Flow IQ 3100 a vodárenskými měřidly klasické mechanické konstrukce jsme pro odběratele zajišťovali zkoušky pracovníkem ČMI na místě instalace. A výsledek ??? Vždy se potvrdilo, že vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100 měří přesně (tedy s odchylkou do cca 0,1 %) a vodárenské vodoměry měří klidně i o 40 % více.

 

 

 

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 8 hostů a žádný člen