vstup do mereni objednavka
  
 
   

Proč je dobré "Měřit online ???"

     Mnoho našich zákazníků si položí tuto otázku. Ne každý ale zná všechny odpovědi. A samozřejmě - ne každý využije všechny výhody systému Měřeníonline. A právě proto je zde tato stránka, na které se dozvíte, co Vám online systém měření přinese.

 

Základní funkce

     Záměrem online sběru dat z měřidel je zajistit neomezenou dostupnost náměrů měřidel z jednotlivých jednotek (bytů a NBP). Tyto náměry jsou především používány pro rozúčtování nákladů mezi jednotlivé spotřebitele, ale mohou být použity pro stanovení výše záloh a jejich případných změn. Jaké jsou tedy výhody online sběru dat oproti běžně prováděnému dálkovému odečtu dat pochůzkovým systémem ?

Vyšší komfort: 

- Pro provedení odečtu není nutné navštěvovat dům a z chodby domu provádět odečet měřidel.

Častější náměry: 

- Nejlepší systémy pro pochůzkové odečty nabízejí pořízení dat o aktuálním náměru ve chvíli odečtu a cca 12 - 18 měsíčních náměrů zpětně, oproti tomu systém pro online odečet pořizuje náměry dle typu měřidla jednou za 16 sekund až jednou za hodinu.

Detekce nefunkčních měřidel: 

- Při provádění odečtu pochůzkovým způsobem jednou ročně (typicky v lednu) mnohdy zjistíte, že některé měřidlo nelze odečíst, neboť je vadné (a pak je mnohdy nutné spotřebu vody či tepla odhadovat). Při provádění online odečtu je vada měřidla detekována se zpožděním cca 4 hodiny a vadné měřidlo může být okamžitě vyměněno - nedojde tak ke ztrátě náměrů.

Stěhování - bez problémů:

- V praxi se někdy stává, že při stěhování si původní a nový uživatel nenapíše přesné stavy měřidel vody či tepla (nabo ještě častěji je špatně opíše). Se systémem měření online již není problém. Stačí znát jen datum stěhování a potřebné údaje jsou ihned dostupné

Cesta k úsporám:

- Velmi podstatným benefitem systému Měřeníonline.cz je cesta k úsporám jednotlivých bytových či nebytových jednotek. V oblasti spotřeby vody lze detekovat nechtěné odběry vody (protékající WC či propouštějící pojistný ventil bojleru) a následně odstranit jejich příčinu. Pří měření tepla pomocí denostupňové metody je pak dostupná pokročilá analytika teplotní pohody jednotlivých místností. Lze pak lehce zjistit, zda v některé místnosti netopíte zcela zbytečně, když jste například v práci...

 

 

 

 

Počasí Praha

   Radar bouřky

Aktuální čas

Kdo má dnes svátek

Akce dne

  • Měřte ONLINE !!!

    Být Online je moderní. A do budoucna nezbytné. Téměř všichni online nakupujeme, naše děti hrají online hry a my dospělí vystavujeme fotky z dovolené...

  • Kontrolujte vodoměr !!!

    Doporučujeme kontrolovat náměry fakturačních vodoměrů. Nabízíme kontrolní ultrazvukové vodoměry Kamstrup Flow IQ 3100. Rozdíl Vás může překvapit!

  • Ultra přesný vodoměr

    Kamstrup Multical 21 je moderní měřidlo ultrazvukové konstrukce. Tento vodoměr ve všech ohledech předčí "mokroběžnou" konkurenci.  

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen