Vodoměr Kamstrup Flow IQ 3100 je velmi kvalitním ultrazvukovým měřidel pro měření průtoků od 4 do 40 m3/hod. Toto měřidlo v současnosti používáme především jako kontrolní pro ověření správnosti měření vodárenských fakturačních měřidel. Dalším typickým použitím je například měření spotřeby vody pro ohřev TUV v rámci výměníkových stanic nebo měření spotřeby jednotivých vchodů panelových domů pro účel rozúčtování nákladů (případ, kdy je pro několik různých domů použit jen jeden fakturační vodoměr). Tyto vodoměry lze použít i pro kontrolu náměru odběrů na stoupačce (osazuje se na patu stoupačky a je porovnáván rozdíl mezi náměrem součtu bytů napojených na stoupačce a na patě stoupačky - v této konfiguraci lze poměrně ryhle zjistit černý odběr).

flowIQ3100 700

     Vodoměry jsou standardně vybaveny radiomodulem s rozhraním Wireless M-Bus a jsou kompatibilní s naším systémem. Vestavěné baterie mají životnost úctyhodných 16 let. Po 6-ti letech je nutné vodoměr ověřit v příslušné zkušebně, ověření je však poměrně levnou záležitostí.

     Tyto vodoměry používáme od roku 2014 a s jejich kvalitou jsme absolutně spokojeni. Jako příklad lze uvést ověřování vodárenského vodoměru v jednom pražském bytovém domě. Ověření od inspektora ČMI objednal vlastník domu na základě rozdílů v náměrech mezi vodárenským měřidlem a námi dodaným kontrolním vodoměrem Kamstrup Flow IQ 3100. A výsledek zkoušky ? Kamstrup Flow IQ 3100 se odlišil od nominálu o + 0,01 %, vodárenský vodoměr klasické konstrukce ale měřil více o 35 %. Výsledek, který hovoří za vše a není zdaleka ojedinělý.

 

Kamstrup Flow IQ 3100 - prospekt